All for Joomla All for Webmasters
Kütahya & Bölgenin
  • Güvenilir
  • Tecrübeli
  • Deneyimli
Firması Olan Atlı Grup Her Zaman Hizmetinizde...

Geçici Faaliyet Belgesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, faaliyette olan tesislerin günümüze kadar çevre kanunu uyarınca aldığı emisyon izni, deşarj izni, gürültü izni, tehlikeli madde deşarjı konularından en az birini içeren çevre izin ve atıkların toplanması, geri kazanılması, geri dönüşümü ve bertaraf edilebilmesine ilişkin teknik yeterliliği sağlayan çevre lisansı işlemleri, Avrupa Birliğine uyum süreci içerisinde yayınlanan, “Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik” ile çevre izni yada çevre izni ve lisansı adı altında, tek bir izinde toplanmıştır.

29.04.2009 tarih ve 27214 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik uyarınca kapasite ve faaliyet konularına göre Ek.1 listesi (Çevreye kirletici etkisi yüksek düzeyde olan işletmeler) ve Ek.2 listesi (Çevreye kirletici etkisi olan işletmeler) kapsamında yer alan işyerleri için çevre izni ya da çevre izni ve lisansı alınması öncesinde 1. adım olan geçici faaliyet belgesi alınmakta ve 12 ay süreli geçerli olmaktadır. Ancak, 6. ayın sonunda tesisin işletme dönemine ilişkin alt dosyaları hazırlanarak, çevre izni ya da çevre izni ve lisansı başvurusu yapılmalıdır.
Başvuru sürecinin tamamlanması aşamasında, yönetmeliğin Ek-3c’sinde belirtilen bilgi, belge ve raporlar Kütahya Atlıgrup Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri tarafından çevre şehircilik il müdürlüğüne sunulur. Bu süre içinde başvuru tamamlanmaz ise geçici faaliyet belgesi iptal edilir.

ATLI GRUP Sürekil Kendisini
  • Yenileyen
  • Geliştiren
Bir Firmadır. İhtiyaçlarınızı Tek Noktadan Çözebilirsiniz...