All for Joomla All for Webmasters
Kütahya & Bölgenin
  • Güvenilir
  • Tecrübeli
  • Deneyimli
Firması Olan Atlı Grup Her Zaman Hizmetinizde...

İlaçlama Hizmetleri

Böcekler insanlara direkt zarar verdikleri gibi insan sağlığını tehdit ederler. Hamam böceği, bit, pire, sinek ve tahtakurusu gibi böcekler birçok hastalığın taşıyıcısıdırlar. Özellikle tifo, tifüs, sarılık, veba gibi hastalıklara yol açabilirler. Özellikle işyerlerindeki böcekler, müşteri ve misafirlerimizi görsel olarak rahatsız ederek istemeden de olsa firmanın itibarını düşürmektedirler.

Ülkemizde amatör ilaçlama yapan birçok sahte ilaçlama firması bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak ilaçlama yapan çok az firma bulunmaktadır. İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın kaliteli ve güvenilir hizmet vermesine önem vermelisiniz. İlaçlama yaptıracağınız firmanın izin belgelerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Amatör şirketler tarafından yaptıracağınız yanlış ilaçlama, sağlığınızı tehdit edebilir.

İlaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda fazlalıkla görülen haşereler, bulundukları her ortama yumurta bırakmaktadırlar. Haşere tespiti ve yuva tespiti yapıldıktan sonra her haşere için ayrı bir ilaç hazırlanmalıdır. İlaçlama yapacak olan personel, alanında uzman ve tecrübeli olmalıdır.

HAŞERE ZARARLARI

Haşerelerin zararları türlere göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak haşereler birçok hastalığın taşıyıcısı olduğu bilinmektedir ve bu taşıdıkları hastalıkları insanlara bulaştırmaktadırlar. Ayrıca gıda maddelerine verdikleri zararlarla da ekonomik kayba neden olurlar özellikle iş yerlerinde görülmeleri olumsuz bir durum teşkil edeceğinden müşteri kaybın neden olmaktadırlar.

KEMİRGENLERİN BAŞLICA ZARARLARI

Ev ve işyerlerini istila eder, eşyalara zarar verir, kemirir, yiyeceklere zarar verir, tüketir, ambalajlarını bozar. Gıdaları ve gezdikleri çevreyi kirleterek bulaşıcı hastalıkların insanlara yayılmasına sebep olurlar (Veba, tifüs, Weil, Sodoko, Hummalar, Paraziter hastalıklar, Kuduz, Salmonella bakterileri ve barsak enfeksiyonları gibi birçok hastalık) Çiftlik hayvanları içinde Leptospirosis, Salmonalle, Brucellosis, ve şap hastalığını yayarak büyük tehlike teşkil eder kabloları kemirerek elektrik kontağı ve yangına sıkça sebep olur. Korkutarak insan sağlığını bozarlar. İşyerlerinde prestij kaybına sebep olurlar.

İLAÇLAMA YAPTIRMAK İÇİN ÖNEMLİ NEDENLER!

1- İlaçlama yapılacak ortamda gerekli hijyenin sağlanması
2- Böceklerin vereceği görsel rahatsızlık ve tiksintiden kurtulmak.
3- Ortamdaki böceklerin gıda maddelerine mikrop bulaştırmalarını engellemek
4- Ortama gelen misafir ve müşterilerin rahatsızlık duymaması.
5- Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse müşterinin böcekleri görmesi sonucunda oluşacak ticari kayıptan kurtulma
6- Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse gıda denetleme ekiplerinin vereceği cezalardan kurtulmak.
7- Mekan çevresinin ilaçlanmasıyla içeri girebilecek böceklerin engellenmesini sağlamak
8- Ortamda bulunan insanların böcekler tarafından fiziksel zarara uğramaması için ilaçlama yaptırılabilir.

HİZMET ALANLARIMIZ

Bağ – Bahçe Okullar – Dersaneler Kreşler
Fabrikalar Hazır Yemek Sanayi Oteller
Hastaneler Alışveriş Merkezleri Restoranlar – Cafeler
Gıda Ticarethaneleri Gıda İmalathaneleri Gıda Depoları
Konutlar Antrepolar Bankalar
Kamu Kurumları Ofisler Sinemalar
Toplu Taşıma Araçları Siteler
İLAÇLAMADA SIK SORULAN SORULAR

Soru: İlaçlama öncesi veya sonrası yapmam gereken uygulamalar nelerdir?

Cevap: Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs gibi eşyaların toplanıp üzerleri kapatılmalı veya kullanılmadan önce yıkanması gerekmektedir.

Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulama şekli havalı pompa veya el motoru iledir. Kokulu ilaçlama yapılırken ilaçlama yapılan yerin kapı ve pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin birkaç saat kapalı tutulması gerekir. İlaçlama yapılan yerin en az yarım saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ve ilaçlama yapılan yeri terk etmenize gerek yoktur.

Jel uygulamalarda mekanınızı terk etmeye gerek yoktur, herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.

Soru: İlaçlamadan sonra genel temizlik yapmam gerekir mi?

Cevap: Kokulu ilaçlama sonrası mekanınızı havalandırdıktan sonra gözle görülebilir yerlerde ıslak temizlik yapabilirsiniz. Görülmeyen yerlerde (koltuk altları, dolap içleri, buzdolabı arkası vb) ise 15 gün sonra ıslak temizlik yapabilirsiniz. Genel temizliğin 15 gün sonra yapılmasının nedeni ise yumurtalardan çıkacak haşereler için ilacın kalıcılığını sağlamaktır.

Jel uygulamasında ise ilaçlama sonrası herhangi bir temizlik yapılmasına gerek yoktur.

Soru: Hangi ilaç uygulamasını öneriyorsunuz?

Cevap: Kokulu ilaçlama tüm haşere (böcek) türleri (tahta kurusu, bit, pire, güve, hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, akrep, karınca, tesbih böceği, akarlar, kulağa kaçan, fare, sıçan, çıyan, örümcek, kertenkele , tahta kurdu, sinek, sivri sinek, vb) üzerinde etkilidir.

Jel ilaçlama ise hamam böceği, kalorifer böceği,oryantal hamam böceği, amerikan hamam böceği, kara fatma gibi haşereler üzerinde etkilidir.

Soru: Jel ilaçlama ile sıvı ilaçlama arasındaki farklar nelerdir?

Cevap: Diğer ilaçlama yöntemlerinde yapılması gereken ön hazırlıkların jel ilaçlama için yapılması gerekmez.
Hasta , yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ilaçlama güvenle yapılabilir.

Jel ilaçlama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.

Jel İlaçlama :

* evinizi terk etmenize gerek yoktur,
* uygulama öncesi hazırlık yapmanıza gerek yoktur,
* uygulama sonrası temizlik yapmanıza gerek yoktur,
* kapı ve pencerelerinizi kapatmanıza gerek yoktur,
* kokusuzdur,
* evcil hayvanlar için zararlı değildir,
* 3 ay süre ile haşereleri öldürmeye devam eder,
* jel ilaçtan yiyerek ölen böcekleri, diğer böcekler yerler ve onlarda ölürler,
* jel ilaçtan yiyen böceklerin dışkılarını yiyen diğer böceklerde ölürler,
* Elektrikli cihazlarınıza uygulanabilir, zarar vermez
* İnsan sağlığı açısından risk oluşturmaz.

Soru : İlaçlama esnasında mekanı terk etmem gerekiyor mu?

Cevap: Kokusuz olarak yapılan böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere ilaçlamalarında mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında mekanınızı kullanabilirsiniz.

Jel ilaçlama uygulamasında ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez. İlaçlama sırasında servis ekibimizin yanında bulunabilirsiniz.

Soru : İlaçlama sonrası ekibinizden herhangi bir belge ya da rapor alacak mıyım?

Cevap: Evet. İlaçlama sonrasında servis sorumlusu tarafından ilaç uygulama yapılan alanlara ne tür ilaçlar kullanıldığı, kullanılan bu ilaçların miktarlarını ve ekipmanların adlarına ilişkin ayrıntıları içeren servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu verilecektir. Herhangi bir şey sormak istediğiniz taktirde arayarak her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Soru: Ev içinde ve dışında yapılan ilaçlamalar bitkilerimi veya ev hayvanlarımı etkiler mi?

Cevap: Kokulu ilaçlamalarda insan veya evcil hayvanlar ilaçlama yapılan yerde duramaz. Kokulu ilaçlamanın bitkilere zararı olmaz. Kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama da size bitkilerinize ve evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Kokulu uygulamalarda evcil hayvanlarınızın 2 veya 3 saat kadar dışarıya çıkartılması gereklidir.

Dışarı çıkartılması mümkün olmayan örneğin; mekanınızda akvaryumunuz varsa uygulamadan önce akvaryum hava almayacak şekilde bantlanmalıdır ve üstüne ıslak havlu serilmelidir. Eğer bahçenize sıvı ilaçlama yapılmışsa, sadece bu sıvı ilaç kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı alandan uzak tutmanız yeterlidir.

Soru : Uygulamadan sonra böcek görülebilir mi?

Cevap: Bazen kısa süre için görülebilir, her bir böceğin etkilenmesi için ise yeterli miktarda insektisit (ilaç) kullanılması gerekmektedir. Deri ve gerekirse ağız yolu ile de tüketmesi gerekmektedir.

Bazen uygulamadan sonra çok haşere görebilirsiniz çünkü insektisite maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilendiği için insektisit(ilaç) kalıntısından uzaklaşıyor olacaklardır.
Ayrıca kullanılan insektisitlerin ani etkiden çok kalıcı etki gösterebilmesi ve haşerelerin insektisitlerin yuvalarına taşıyabilmelerine yöneliktir.

Soru: Servis saatinde değişiklik yapabilir miyim?

Cevap: Servis saatinde değişiklik yapmak istemeniz durumunda arayarak istediğiniz tarih ve saati bildirebilirsiniz.

ATLI GRUP Sürekil Kendisini
  • Yenileyen
  • Geliştiren
Bir Firmadır. İhtiyaçlarınızı Tek Noktadan Çözebilirsiniz...